tavassoli
13 آذر 1401 - 10:29

پرونده عاملان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ تکمیل شد/ پرونده اغتشاشگران فارس با قاطعیت پیگیری می‌شود

رئیس‌کل دادگستری فارس گفت: پرونده عاملان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع)، تکمیل شده و در حال بررسی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی، امروز در مراسم تکریم و معارفه دادستان شهرستان قیروکارزین با اشاره به حوادث اخیر در این استان فارس اظهار داشت: پرونده عاملان حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ (ع) تکمیل شده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت رسیدگی به وضعیت اغتشاشگران نیز تأکید کرد: دادگستری فارس پرونده اغتشاشگران را به صورت قاطع و قانونی پیگیری می‌شود. 

موسوی در ادامه با ابراز رضایت از امنیت مطلوب در شهرستان قیروکارزین گفت: این امنیت نتیجه تلاش مسئولان به ویژه اعضای شورای تأمین و آگاهی و بصیرت مردم ولایتمدار قیروکارزین است.

وی بیان کرد: مردم‌داری و حفظ شأن و منزلت مراجعه‌کنندگان به دستگاه قضایی، از اولویت‌های دادگستری است، چرا که افزایش رضایت‌مندی مردم در اجرای برنامه‌های سند تحول قضایی نقش مؤثری دارد.

رئیس کل دادگستری فارس ضمن تأکید بر عدالت‌محوری تصریح کرد: مردم از دستگاه قضایی، انتظار اجرای عدالت دارند و مسئولان قضایی، رؤسا و دادستان‌ها و قضات باید برای احقاق حق و اجرای عدالت و خدمت به مردم تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

موسوی، قاطعیت دادستان‌ها در برخورد با بر هم زنندگان نظم و امنیت عمومی را هم ضروری برشمرد و بیان کرد: دادستان‌ها در این خصوص باید در چارچوب قانون، بدون اغماض و با قاطعیت اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به احیای حقوق عامه هم تصریح کرد: وظایف گسترده‌ای برای حفظ و صیانت از حقوق عامه بر عهده دادستان‌ها قرار داده شده است.

موسوی، دادستانی مرکز استان فارس را از موفق‌ترین دادستانی‌های کشور در احیای حقوق عامه معرفی کرد و گفت: از اختیارات و وظایف دادستان می‌توان به حوزه بهداشت و سلامت، کمک به ارتقای تولید، حوزه اراضی، حوزه گردشگری، رسیدگی به امور مهجورین و افراد بی‌سرپرست و سالخورده، حوزه راه‌ها و حمل و نقل، حوزه آب و مهم‌ترین حوزه امنیت عمومی اشاره کرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به تهدید معاندان در فضای مجازی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد: ما در زمینه فضای مجازی و آگاهی بخشی به مردم، کمتر کار کرده‌ایم، اما باید در این زمینه با جهاد تبیین برای هدایت‌گری، بصیرت‌افزایی و روشنگری جوانان و نسل آینده تلاش کنیم تا نقشه دشمن خنثی شود.

وی از راه‌اندازی حوزه قضایی شهر افزر در آینده نزدیک هم خبر داد و گفت: ایجاد دادگاه عمومی شهر افزر از توابع قیروکارزین، در تسهیل امور مردم و محیط مناسب برای دادخواهی و رفاه حال مراجعین این شهر، نقش مؤثری دارد.

گفتنی است، در این مراسم از غلامرضا داودی، دادستان عمومی و انقلاب سابق حوزه قضایی قیروکارزین تقدیر و حجت‌الاسلام والمسلمین شریف‌زاده به عنوان دادستان جدید این شهرستان معرفی شد.

پایان پیام/ع

منبع: فارس
شناسه خبر: 896349